קרבות גיימינג: הלהיט "פורטנייט" מואשם בגניבת זכויות יוצרים

 עדכונים אחרונים
  • ברוכים הבאים לגיימיקס! פלטפורמת הגיימינג של ישראל- המערכת בשלבי הרצה

קרבות גיימינג: הלהיט "פורטנייט" מואשם בגניבת זכויות יוצרים
הדמיון המופלג בין "פורטנייט", משחק שסוחף מליונים ברחבי העולם בחודשים האחרונים, לבין PUBG – עוד להיט גיימינג פופולרי, מוביל את החברות המפתחות לקרב משפטי

הסיכוי שלא שמעתם על להיט הגיימינג האחרון, "פורטנייט", קלוש למדי: אם לא אתם אז החברים, ואם לא הם אז הילדים – נדמה שבחודשים האחרונים כולם משחקים ומתבצרים בתקווה להפוך לשורדים האחרונים. אבל רק גיימרים ותיקים יודעים, ש"פורטנייט" הוא בעצם גרסה מצליחה יותר של משחק אחר מאותו הז'אנר – PUBG, או בשמו המלא: PlayerUnknown's Battlegrounds.

מדריך פורטנייט להורה המבולבל (קריינות ועריכה: אביתר כהן)

עכשיו, הסטודיו האחראי לפיתוח PUBG, שנקרא Bluehole, תובע את החברה האחראית על פורטנייט – Epic Games, בטענה לגניבת זכויות יוצרים. המרכיב המרכזי בשני המשחקים, שעליו מתבססת הטענה לגניבה, הוא הקונספט של 100 שחקנים המתחרים ביניהם עד לניצחונו של השורד האחרון. מול ההצלחה העכשווית של פורטנייט, בשנה שעברה צבר דווקא PUBG עשרות מיליוני שחקנים בתוך חודשים ספורים. רבים התמכרו לקונספט הייחודי, ושילמו אפילו 30 דולר על גרסה שהוגדרה בתחילה כניסיונית. המשחק הושק רשמית רק בדצמבר אשתקד.

הלהיט הנוכחי בתחום הגיימינג (צילום מסך) (צילום מסך)

הלהיט הנוכחי בתחום הגיימינג (צילום מסך)

על פי דיווח של "בלומברג", התביעה היא שיאה של מערכת יחסים מורכבת בין שתי המפתחות, שגם חולקות ביניהן פיתוחים טכנולוגיים דוגמת ה-Unreal Engine שפותח על ידי Epic Games והוכנס לשימוש ב-PUBG. עוד דווח, כי בחודש אפריל האחרון, ולמרות היותו של "פורטנייט" משחק חינמי, הוא הניב רווח של כמעט 300 מיליון דולר.

חיפוש

אירועים קרובים

אין טורנירים קרובים

טורנירים

אינסטגרם