משחק הפעולה החדש Far Cry 5 מבית יוביסופט (Ubisoft) ייצא מחר (ה-27 במרץ) לחנויות, ובחלק מאתרי המשחקים כבר פרסמו ביקורות המתייחסות לפחות לקמפיין העלילתי של המשחק. הרושם של רוב הכותבים הוא כי מדובר במשחק פעולה משעשע ומהנה, אם כי גם כזה שאיננו מצליח לקחת את הסדרה לשיאים חדשים, ולא מחדש הרבה. 

עיקר האכזבה סובבת סביב זירת ההתרחשות, מעין גרסה סאטירית של מרכז ארה״ב, שבה עולה כת נוצרית קיצונית ואלימה. הרקע הזה מספק לדעת חלק מהמבקרים עלילה מעט משעשעת, אך בעיקר צפויה ומשעממת. ״זו סאטירה קיצונית של ארה״ב המודרנית שבעצם לא אומרת עליה כמעט שום דבר״, נכתב בביקורות של העיתון The Guardian, המעניק למשחק ציון של 3 מתוך 5. גם ב-Game Informer לא מתלהבים: ״יותר מידי מהאקשן חסר השראה. זהו שחזור יפה אך סתמי של משחקי הסדרה הקודמים״ נכתב בביקורת המעניקה למשחק ציון של 7.5 מ-10.

ב-Gamespot מרוצים יותר, ומעניקים לקמפיין לשחקן יחיד ציון של 9 מ-10. ״Far Cry 5 נהנה מקצב מצוין, ומביא עמו שינויים חכמים לחקר הסביבה, גילוי והתקדמות, המדגישים את ההנאה מהעולם הפתוח המדהים שלו״. גם ב-USGamer מציינים כי העולם הפתוח מספק לשחקן הזדמנויות רבות להתפרע: ״זהו מגרש משחקים של הרס, המאפשר לשחקן לעוף ולנהוג, ולפוצץ דברים בעזרת דוב וכלב״. הציון הסופי בביקורת זו עומד על 4.5 מ-5.

Far Cry 5 יהיה זמין לקונסולות PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי במחיר של 59.99 דולרים.